Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kieliszki

Urządzenie ładnej i zarazem komfortowej kuchni to nie lada wyzwanie. W tym pomieszczeniu powinny znaleźć się nie tylko stylowe meble i funkcjonalny sprzęt ułatwiający przygotowywanie potraw, ale też estetyczne naczynia, garnki, sztućce i wiele innych. Do podstawowych elementów wyposażenia należą też kieliszki, które towarzyszą nam podczas spotkań z rodziną, czy znajomymi – zarówno na co dzień, jak i od święta. Tych szklanych akcesoriów nie może też zabraknąć w żadnej restauracji czy kawiarni – ich jakość i wygląd w pewien sposób świadczą o wnętrzu i jego właścicielach. Nie od dziś wiadomo, że najpierw je się oczami. Im ładniej zostaną podane potrawy i napoje, tym bardziej będą smakować gościom.

Nie tylko do alkoholu – kieliszki z asortymentu Nice Home

Wyróżnia się kilka rodzajów kieliszków przeznaczonych do serwowania różnych trunków w zależności od okazji i charakteru spotkania. W naszym asortymencie znajdują się wąskie, wysokie kieliszki do szampana, okrągłe kieliszki do czerwonego i białego wina, trójkątne kieliszki do martini, a także małe kieliszki do wódki i likieru, które ze względu na małe zdobienia wyglądają wyjątkowo uroczo. Mamy też poręczne szklanki do whisky. To wyrafinowany trunek, który cieszy się dużą popularnością. Jeśli podasz wymienione wyżej trunki w eleganckich naczyniach ze szkła, z pewnością zrobisz dobre wrażenie na gościach.

Te eleganckie szklanki można wykorzystywać nie tylko do serwowania alkoholu, ale również do podawania wody. Według zasad savoir-vivre do tego celu przeznaczone są największe dostępne kieliszki – należy je wypełniać napojem do jednej trzeciej objętości, aby prezentowały się efektownie i schludnie. Do wody warto dołożyć plasterek cytryny i liście mięty, aby podkreślić jej smak. Taki napój sprawdzi się na każde spotkanie bez względu na porę roku, choć najlepiej smakuje latem, kiedy wszyscy pijemy więcej wody, aby zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Przygotowując się do kolacji w gronie przyjaciół czy rodziny, można wykorzystać wszystkie typy kieliszków, ustawiając je w odpowiedniej kolejności. Dopuszcza się w tym zakresie pewną swobodę – ważne, by przy każdej osobie znajdowały się nie więcej niż cztery kieliszki. Należy je ustawić w prawym górnym rogu talerza, najlepiej w ukośnej linii – najwyższy punkt (nad sztućcami do deseru) to miejsce największego kieliszka do wody, nieco niżej i bardziej na prawo powinien znajdować się kieliszek do czerwonego wina, a ostatni w kolejności powinien być kieliszek na białe wino. Likier można podać do deseru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl